top of page
Jedz dużo warzyw ;)
Jedz dużo owoców
Urozmaicona dieta

CIEKAWOSTKA WARZYWNO-OWOCOWA ;)

Po wejściu do Unii Europejskiej niektórzy ludzie coraz częściej zadają sobie pytanie „Czy to owoc czy warzywo?” Otóż po wejściu do Unii Europejskiej Hiszpania wywalczyła sobie prawo do tego, żeby marchewka była owocem. Nasuwa się tylko jedno pytanie: Dlaczego? Sprawa jest prosta. Ponieważ w Hiszpanii bardzo dużo płaci się za owoce, zdecydowanie więcej niż za warzywa, a marchewka jest jednym z najpopularniejszych, najsmaczniejszych i najbardziej zdrowych warzyw na całym świecie, więc Hiszpanie postanowili trochę zarobić. Unia Europejska się zgodziła i teraz na listę zakupów pomiędzy cytryną, a jabłkiem możemy spokojnie wpisać marchewkę. Owocami również są pomidor i ogórek, ale to już sprawa biologiczna.

Zdrowie... Ten tylko się dowie, kto szuka... A poczuje ten kto doświadczy...

DIETY CZĘŚĆ PIERWSZA...

REGENERACJA PO TRENINGACH...

 

Po treningu do szybkiej i prawidłowej regeneracji organizmu, w pierwszej kolejności najbardziej potrzebne są płyny...Jest na rynku wiele napojów izotonicznych zawierających podstawowe wymagane do szybkiej reg. mikroelementy (szybkowchłanialne).
Najlepsze jednak i nie do przebicia,  najzdrowsze dla organizmu są własnoręcznie wyciskane soki z warzyw i owoców, wypijane od razu po wyciśnięciu...Warto kupić sokowirówkę, jest niedroga a wrecz niezbędna do zdrowego życia...czas przygotowania soku razem z obieraniem i myciem maszyny to zaledwie kilka min...(ok.10 min.) Dobra maszyna potrafi wycisnąć sok prawie ze wszystkiego - można też zainwestowac w wyciskarkę(jest nieco droższa... Polecam mieszankę : burak, seler, trzy marchewki i trzy twarde soczyste jabłka... Pyszne, smaczne i pożywne - niech będą zimne, prosto z lodówki .
Do tego możesz drobno pokroić koperek i wypijać taki koktail... Nie ma nic lepszego od surowych warzyw i owoców jako podstawy zdrowej diety. Cała tajemnica w diecie to równowaga kwaso-zasadowa(czyli 70 lub 80 % posiłków dnia to warzywa i owoce... a 20 % to pokarmy kwasotwórcze np. różne białkowe...) Białko plus surowe warzywa to idealne zestawienie obiadowe... Unikaj sztucznych słodyczy, zamulaczy...złych mieszanek pokarmowych...Wszystko to zbyt bardzo zakwasza organizm, wolniej się wtedy regenerujesz i co jakiś czas jesteś chory, obolały, zmęczony, niewyspany.
Zacznij pić soki i doświadczać wyciskania i wygniatania na różne sposoby...zobaczysz, to najlepsza regeneracja i odbudowa organizmu...

bottom of page